Něco o mně...

Nejsem hroch

Nejsem hroch, ale ráda se jako hroši ze života raduju. Seriál mentálních technik jsem začala psát v období, kdy jsem “svůj styl” už našla, ale stejně jsem byla zvědavá…

Byla jsem zvědavá, jaká tajemství skrývají kurzy osobního rozvoje, které jsou často draze placené. Co nového mi přinesou? Tak jsem si jich pár nastudovala, především online, a to mě inspirovalo techniky zpracovávat, hledat nové varianty, které  by mohly být v dnešní době aktuálnější, bližší tématu vědomé přítomnosti atd. K tématu mentálních technik jsem přidala vášeň pro psaní příběhů, trochu grafiky a první díly LifeGames byly na světě.

Některé z kurzů, které mě inspirovaly:

  • CBT Cognitive Behavior Therapy Life Coaching Certification on Udemy
  • The Complete Communication Skills Master Class for Life on Udemy
  • Master your brain: Neuroscience for personal development 
  • Communication skills on mindtools.com
  • Decision matrix analysis on mindtools.com
  • Emoce pod kontrolou II – 5 kroků ke zvládání emocí na seduo.cz

 

 

 

 

V životě jsem zabruslila do oborů technických – vystudovala odbornou matematiku, přednášela na vysoké škole v rámci Ph.D. studia, a poté pracovala v IT. Duší jsem ale spšíe “filozof” a pozorovatel života a nyní pracuji v bankovním sektoru. Kromě technických a přírodovědných oborů  jsem člověk ostře zaměřený na  vnímání umění, především slova a hudby.

 Psaní je pro mě koníček, ale tím největším koníčkem je “život”. Mám ráda společnost i samotu. Město i hory.  Moře, cestování, tanec, ranní běh, aktuálně jsem blázen do španělštiny. Snažím se užívát vše, co obyčejný život přináší.

Co pro tebe můžu a nemůžu udělat?

Asi ti nemůžu v ničem pomoci.  Ale informace, které si přečteš v jednotlivých dílech LifeGames tě mohou podpořit v tom, aby sis vždy a za každých okolností dokázal/a pomoci sám. 

Nejsem terapeut

Nejsem terapeut, takže nemohu nikomu radit, jak, kdy a co má dělat. Koneckonců  ti nejlepší terapeuti stejně přicházejí k závěru, že finálně si vlastně každý pomáhá sám.  Člověka lze podpořit, vyslechnout, nakopnout,  to ano, ale pokud není vnitřně rozhodnutý pro změnu, nepomůže mu ani deset terapeutů, ani deset mentálních technik.  Platí to však i obráceně – takže ať už tvá situace vypadá jakkoliv beznadějně, pokud se rozhodneš, že se z toho dostaneš, nic tě nemůže zastavit.

Píšu mini – příběhy a hraju si osobnostními testy

Příběhy píšu pro zábavu a proplétám je s mentální technikou, aby bylo vidět jak technika funguje v praxi. Mentální techniky však samozřejmě  fungují také na jiné situace, než je uvedeno v příbězích a nic není dáno. Příběhy jsou kratičké, aby je bylo možné rychle vstřebat.

Studuju mentální techniky a hraju si s nimi

 

Snad by stálo za to zjistit, které techniky nebo kombinace jsou nejvíce efektivní  ( z hlediska klidného, pohodového a naplněného života )To je důvod, proč tě někdy můžu žádat o krátkou zpětnou  vazbu, což je samozřejmě dobrovolné. Pokud to bude dávat smysl,  výsledky zveřejním, aby inspirovaly každého, kdo hledá rychlou a efektivní cestu ke kvalitně prožívanému životu. 

Mé psaní o životě a mentálních technikách

Mé psaní o životě a o technikách mě neživí, ale baví. To ale neznamená, že práci, která mě aktuálně živí, nedělám ráda. Nicméně po osmi hodinách velmi aktivní pracovní doby nejsem schopna sedět u počítače a psát. Z těchto důvodů se tématu mentálních technik věnuji o víkendech nebo o dovolené, kdy jsem odpočatá, protože pokud cokoliv tvořím, odpočatá potřebuji být. To je také také důvod, proč na emaily nereaguji okamžitě, ale do dvou dnů. V každém případě pokud chceš jakkoliv podpořit mé aktivity nebo tě napadá, jak je rozšířit, kontaktuj mě.