Něco o mně...

Nejsem hroch

Nejsem hroch, což ti, co mě znají osobně mohou potvrdit, ale ráda se jako hroši ze života raduju. Seriál mentálních technik jsem začala psát také pro radost, Bylo to v období, kdy jsem “svůj styl” (v oblasti mentální) našla a měla jsem v tom jasno. Stejně jsem ale byla zvědavá…

Stejně jsem ale byla zvědavá, jaká tajemství skrývají kurzy osobního rozvoje, které jsou často tak draze placené. Dozvím se na nich něco zásadního, co bych potřebovala pro kvalitní, pohodový život? Ze zvědavosti jich pár vyzkoušela.  Tak jsem zjistila, že mě baví mentální techniky studovat, hrát si s nimi a hledat varianty. K tomu se přidala celoživotní vášeň pro psaní, trocha grafiky a první díly LifeGames byly na světě.

Možná bych mohla studovat a  psát o jakémkoliv jiném tématu. Ale filosofie, psychologie, technické obory, biologie, analýzy a inovace mě vždy přitahovaly víc.  Cokoliv, kde je možné vnímat krásu života, jak je právě tvořen.  Takže mám ráda i poezii, hudbu a umění – ne však z pozice intelektuální, ale z pozice vnímajícího.

Co jsem studovala a jakými profesemi jsem prošla? Studovala jsem odbornou matematiku – obor Diferanciální geometrie, nějakou dobu jsem působila na vysoké škole. Následovala práce v IT (testování a programování) a v posledních osmi letech působím v oblasti finanční (v bance), což mě živí dodnes.

 Psaní a  tvorba je pro mě jeden z mých koníčků. Také si užívám město i hory. Společnost i samotu. Mám ráda moře, cestování, tanec, ranní běh a stále přichází něco nového. Prostě si užívám každodenních radosti stejně jako ty nebo kdokoliv jiný.  

Co pro tebe můžu a nemůžu udělat?

Asi ti nemůžu v ničem pomoci.  Ale informace, které si přečteš v měsíčníku LifeGames tě mohou podpořit v tom, aby sis vždy a za každých okolností dokázal/a pomoci sám/a.

Nejsem terapeut

Nejsem terapeut, i když k tomu můžu mít vlohy.  Ale nejsem terapeut, takže nemohu nikomu radit, jak, kdy a co má dělat. Koneckonců nejlepší terapeuti vždy docházejí k závěru, že finálně si každý pomáhá sám.  Ano, člověka lze podpořit, vyslechnout, nakopnout, ale pokud není vnitřně rozhodnutý pro změnu, nepomůže mu ani deset terapeutů, ani deset technik. A samozřejmě obráceně. Takže ať už tvá situace vypadá jakkoliv beznadějně, pokud se rozhodneš, že se z toho dostaneš, nic tě nezastaví. Tedy  radit ti nemohu, mohu tě jen vyslechnout, popřípadě sdílet vlastní zkušenosti.

Píšu mini – příběhy

Píšu příběhy, aby bylo možné prakticky vidět, jak mentální nastavení hlavního hrdiny mění děj. Příběhy jsou kratičké, aby je bylo možné rychle přečíst a pochopit. Některé z nich se mohly rozvinout v povídku čí knihu, ale snažím se je napasovat do předem daného formátu newslettru., tak aby sloužily k rychlému pochopení mentální techniky.

Stutuju kurzy a zpracovávám mentální techniky

Mentální techniku, která mě zaujme, rychle vyzkouším si i v praxi. Velmi často mě napadá, jak ji modifikovat, aby byla ještě více účinná nebo nalézám variant. V dlouhodobém měřítku bych ráda  zjistila, které techniky nebo kombinace technik přinášejí nejvíce životní pohody, ať už v oblasti pracovní nebo osobní.To je důvod, proč tě můžu žádat o kratinkou zpětnou a anonymní vazbu. Výsledky těchto zkoumání postupně zveřejním, tak aby mohly být inspirací všem, kteří hledají rychlou a efektivní cestu k plnému a kvalitně prožívanému životu.

Mé psaní o životě a mentálních technikách

Mé psaní o životě a o technikách mě neživí, ale baví. To ale neznamená, že práci, která mě aktuálně živí, nedělám ráda. Nicméně po osmi hodinách velmi aktivní pracovní doby nejsem schopna sedět u počítače a psát. Z těchto důvodů se tématu mentálních technik věnuji o víkendech nebo dovolené, kdy jsem odpočatá, protože pokud cokoliv tvořím, odpočatá potřebuji být. Pokud mě chceš podpořit nad rámec ceny za službu LifeGames. abych se psaní, kurzům a webu mohla věnovat víc, můžeš zde. Pokud podnikáš, vystavím ti potvrzení o daru.