1. Nejprve si každou techniku otestuj – například, každý den vyzkoušej jednu z nich. Poté si vyber tu, která je ti nejvíce příjemná a trénuj minimálně jeden měsíc. Jak se změnila doba, po kterou jsi byl schopen se koncentrovat? Jaký to mělo dopad na tvůj pracovní nebo soukromý život?
2. Ať už aplikuješ jakoukoliv techniku, netlač na sebe a dej volný průběh tomu, jak dlouho se budeš na danou věc koncentrovat. Prostě to jen nenásilně zkoušej znovu a znovu, jako malé dítě, které se učí chodit a které si také předem neříká – tak dneska budu trénovat hodinu, zítra dvě. Důvěřuj tomu, že koncentrace je pro tebe přirozená a že se to samo obnoví.
3. Ať už sis vybral jakoukoliv z výše uvedených technik, často se může stát, že ti v průběhu koncentrace do mysli přijde emoce nebo myšlenka a žádá tvou pozornost. Nenechej se tím zviklat. Není tvou povinností jí věnovat pozornost. A pokud jsi tak udělal a začal ji rozvíjet do příběhu, nic se neděje. V okamžiku, kdy si uvědomíš, že se tak děje, vrať se pozorností zpět k objektu své koncentrace.
Rád bys vyzkoušel i jiné techniky, než ty koncentrační? Seznam se s LifeGames!
Znáš koncentrační techniku, která ti pomohla a rád by si se o ni podělil s ostatními?
Ke sdílení využij komentář, nikdy nevíš, jak o komu zapadne do života.