flow

Díl 12. Jak se vrátit do přirozeného pocitu štěstí

Zabouchl dveře kanceláře. Venku už bylo šero, jemně pršelo. Kristián se zachumlal do pláště. Otřesný den. Od rána řešil ten problém optimalizace nákladů v obdobní krizového stavu. A čeho dosáhl? Pohádal se s šéfem, nedovolal se kolegům v Belgii  a Vlaďka z ekonomického oddělení ho odbyla s tím, že zítra odchází na mateřskou. Do prčic! Celý den tápání v bludných kruzích, stres, tisíce dotěrných myšlenek, které nevedly k ničemu. Vytáhl z kapsy cigaregy, aby si jednu zapálil. Kolem projelo porshe a chodník zkropila salva vody. Nestačil uskočit. Dávej pozor! Zaječel, ale kalhotami už prosakovala voda a nepříjemně ho chladila do stehen. Cigareta mu upadla na do louže. „To chce panáka!“ Kapituloval Kristián.

Co tě v tomto díle čeká?

flow

Příběh

Jeden člověk, stejná situace, ale dva různé příběhy, kterými se může situace odvíjet. Jednou se odehrává ve stavu utrpení, stresu a přemýšlení nad marností života, podruhé je prožívána ve stavu flow, kdy vše běží llehce, samo a hravě a člověk cítí, že je životem.

flow, přítomný okamžik

Mentální techniky

Život ve stavu flow je radost, energie, koncentrace na přítomnost a hravá souhra s okolím. Nejde o nic, co by tu ještě nebylo, ale o zapomenutý stav. V souvislosti s flow je často zmiňovaná vysoká výkonnost, ale jde pouze o průvodní jev a je jedno, jestli při tom zdoláváš osmitisícovku nebo pereš ponožky. Ve stavu flow tě bude bavit obojí. Jde o přirozený stav štěstí, harmonie, kdy tě netrápí žádné nadbytečné emoce či myšlenky. Prostě žiješ. Stavu flow nelze dosáhnout žádnou mentální technikou, ale lze jej některými technikami podpořit.
Zde si ukážeme techniku HRA NA POZITIVNÍ FLOW a také další, aby sis v závěru mohl vybrat to, co s tebou aktuálně ladí.
POZNÁMKA. Konkrétně techniku Hra na pozitivní flow lze mimo jiné využít také jako jednoduchou diagnostiku tvé osobnosti - přirozených talentů, ale i činností, které s tebou neladí a zbytečně by si se při nich stresoval a trápil. Součástí techniky je také nenásilná strategie jak změnit současný stav, pokud jsi ze svých aktivit dennodenně vyčerpaný nebo ve stresu.

Tento díl je obsáhlejší, než jsi byl zvyklý, najdeš zde hodně inspirací, ale finálně je ti doporučeno vybrat si pouze jednu z nich a té se aktivně věnovat. Díl uzavírá roční sérii vzdělávacího programu LifeGames, ale hra pokračuje ...

flow, přítomný okamžik

Kategorie

Flow. Přítomný okamžik. 

lifegames

příběhy, které se mohly odehrát i jinak