Pro kvalitní život

Mentální techniky

Co přesně určuje kvalitu života?

Prostředí, kde žiješ?  Druh práce? Zajímaví lidé? Přečtené knihy? Šťastné děti? Cestování či zážitky všeho druhu?

V čem spočívá tajemství pocitu, že naplno žiješ?

Jak pocit „užívat si  život“, vzniká?  Kdy přichází?  Lze ho prožívat stále a nezávisle na tom, zda-li vlastníš hrad v Karpatech, poslední model iPhonu, nebo tě opustila žena?   

Máš "své" mentální techniky, které tě vracejí zpět do tepu života a klidu?​​

Láká tě zkusit jiné?

Možná sis všiml/a, že některé techniky pro tebe měly  v dané chvíli zásadní význam. Pak ti ale přestaly fungovat. Nebo si je opustil/a. Možná sis také všiml/a, že ne každému funguje všechno. Neexistuje svatý grál mentálních technik,  každý z nás to má  „v hlavě“ nastavené jinak. Pokud se ale skloubí pravá technika v pravý čas může to zmírnit tvé trápení a  vyřešit zdánlivě neřešitelné.

Rád/a bys začal/a?

Hledáš cestu ven z opakujících se nepříjemných emočních stavů? Trápí tě vztahy? Trápí tě nedostatek v oblasti citové, finanční nebo zdraví? Nudí tě život? Máš pocit, že nic nestíháš? Že jsi selhal/a?  Jsi pod stálým stresem? Prožíváš jinou formu trápení?   Možná nastal čas, abys pochopil, že ty jediný/á jsi tvůrcem svého štěstí a změnu za tebe nikdo  za tebe neudělá.

Láká tě síla přítomného okamžiku?

Možná jsi vyzkoušel/a moře mentálních technik a nyní tě přitahuje síla života v přítomném okamžiku. A že to je síla! Někdo to nazývá vědomé prožívání čehokoliv, co ti život aktuálně přináší.. Pojmy však nejsou důležité a pokud jsi ochutnal/a sílu přítomného okamžiku, asi mi dáš zapravdu, že jako řešení na cokoliv,  nikdo nikdy nic lepšího nevymyslel.

Citát

Měl bys být autoritou sám pro sebe a sám pochopit jakékoliv životní pravdy. Vše, co k tomu potřebuješ je špetka otevřenosti, která říká: Ano, jsem připraven zkusit se podívat na to, jak se změní můj život, když opustím mentální návyky, které mi stejně nikdy nepomohly  a zkusím něco nového.“

Eckhart Tolle

Můj příběh

Seriál mentálních technik jsem začala psát v okamžiku,kdy jsem svůj zdroj života a klidu našla. To dává člověku nadhled ostře vnímat, co se kolem děje. Kurzy  mentálních technik všeho druhu jsem pak studovala ze dvou různých důvodů. Za prvé – byla jsem zvědava, jaká tajemství, lze ještě objevit na kurzech osobního rozvoje, které nebývají levnou záležitostí.. Za druhé – připadalo mi užitečné mít certifikáty absolvování kurzu ve svém životopise.

Záhy jsem zjistila, že mě téma baví, jako každá jiná hra a dokážu jej do hloubky pojmout a kreativně rozvíjet. Přidala se moje celoživotní vášeň pro psaní a schopnost látku srozumitelně  vysvětlovat. Takto vznikla série mentálních technik,  která nabyla formy  . 

Nejsem terapeut, ani psycholog  i když k tomu mám silné dispozice. 

vzdělávací program, který je průřezem mentálních technik, se kterými se setkávám na trhu kurzů osobního rozvoje. Některé techniky…

V čem jsou  přínosn

Některé příběhy by mohly být začátkem zajímavého románu

Need advice?

Dokud nezačneš

Newsletter & Minikurzy