Něco o mně...

Nejsem hroch

                           Nejsem hroch, ale proč se jako hroši neradovat ze života?

Každý hledáme recept na šťastný život – nějakým tím svým způsobem. Jedním z  méně využívaných receptů na šťastný život je radovat se z toho, co právě je. Život je totiž teď. Protože ať už si to připouštíme nebo ne, minulost jsou jen data a obrazy uložené v paměti a budoucnost ještě nenastala.  A pak je tu  ještě jeden málo využívaný dar –  schopnost, která byla dána lidskému druhu –  schopnost uvědomovat si vše, co právě je,  A tato schopnost možná ještě více souvisí se schopností naplno žít.  Je s ní spojeno téma přítomného okamžiku, který jak se zdá toho “obsahuje” mnohem víc, než jsme si mysleli  a může být odpovědí na tisíce našich otázek a zdrojem nevyčerpatelné energie. 

Ale ačkoliv je dobrodružství poznávání přítomného okamžiku mé životní téma, stejně mě jednou přepadla zvědavost zjistit, co obsahují klasické kurzy osobního rozvoje, emoční inteligence či komunikace, když jsou většinou tak draze placené a jestli v nich najdu ještě něco víc.  A tak jsem si pár takových kurzů online nastudovala, a to mě inspirovalo k tvorbě tohoto webu. Psaní příběhů, tvorbě zábavných testů, popisu mentálních technik, či natáčení inspiračních videí.

Příklady kurzů, které mě inspirovaly:

  • CBT Cognitive Behavior Therapy Life Coaching Certification on Udemy
  • The Complete Communication Skills Master Class for Life on Udemy
  • Master your brain: Neuroscience for personal development 
  • Communication skills on mindtools.com
  • Decision matrix analysis on mindtools.com
  • Emoce pod kontrolou II – 5 kroků ke zvládání emocí na seduo.cz
  • Emotional Intelligence Life Coach Certification
  • Find Your Flow: Discover the Best Life and Career for YOU on Udemy
K informacím v kurzech pak přistupuji kreativně. Mentální techniky, které prezentují,  často doplňuji  jiným úhlem pohledu a vsadím je do životního  příběhu, aby bylo jasné, jak je použít v praxi. Protože teorie je teorie a pochopení, jak věi fungují přichází v praxi.

Profesní zkušenosti

Vystudovala jsem odbornou matematiku – a to je možná důvod proč mám tak ráda systém a filosofii, přednášela jsem na vysoké škole v rámci Ph.D. studia, a to je možná důvod mě stále přitahuje oblast vzdělávání, pracovala jsem v IT jako tester a programátor, a to je možná důvod, pro mě baví administrace a tvorba webu a poznávání nových technologií. Nyní pracuji v bankovním sektoru, a to je prostředí, kde jsem se mohla setkávat s lidmi různých světových národností, různého společenského postavení, různorodých profesí a z různých sociálních skupin a mohla reálně vidět, že v jádru jsme všichni naprosto stejní. Minimálně, když se smějeme a radujeme ze života jako hroši :).

 

… něco o koníčcích na závěr

Každý z nás má něco rád nebo je v něčem dobrý a v něčem zase ne. V tom jsme si rovni a dohromady jsme vlastně veliká “míchanice” všeho. Z tohoto úhlu pohledu tedy nevím, jak moc je podstatné vypisovat zrovna mé koníčky a mé zájmy, ale snad okrajově, abych nebyla tak anonymní.

Duší jsem “filozof” a pozorovatel života a kromě toho, že mě přitahují přírodovědné obory, jsem také člověk zaměřený na  vnímání slov, hudby. a umění, Jsem samostudijní typ. Mám ráda společnost i samotu. Město i hory.  Moře, cestování, tanec, ranní běh, vaření, studium jazyků. Celoživotně si jen tak o něčem píšu a zajímají mě způsoby jak co nejlépe a nejsrozumitelněji předávat informace.