Něco o mně...

Nejsem hroch

                           Nejsem hroch, ale proč se jako hroši neradovat ze života?

Každý hledáme recept na šťastný život – nějakým tím svým způsobem. Jedním z  méně využívaných receptů na šťastný život je radovat se z toho, co právě je. Život je totiž teď. Protože ať už si to připouštíme nebo ne, minulost jsou jen data a obrazy uložené v paměti a budoucnost ještě nenastala.  A pak je tu  ještě jeden málo využívaný dar –  schopnost, která byla dána lidskému druhu –  schopnost uvědomovat si vše, co právě je,  A tato schopnost možná ještě více souvisí se schopností naplno žít.  Je s ní spojeno téma přítomného okamžiku, který jak se zdá toho „obsahuje“ mnohem víc, než jsme si mysleli  a může být odpovědí na tisíce našich otázek a zdrojem nevyčerpatelné energie. 

Ale ačkoliv je dobrodružství poznávání přítomného okamžiku mé životní téma, stejně mě jednou přepadla zvědavost zjistit, co obsahují klasické kurzy osobního rozvoje, emoční inteligence či komunikace, když jsou většinou tak draze placené a jestli v nich najdu ještě něco víc.  A tak jsem si pár takových kurzů online nastudovala, a to mě inspirovalo k tvorbě tohoto webu. Psaní příběhů, tvorbě zábavných testů, popisu mentálních technik, či natáčení inspiračních videí.

Příklady kurzů, které mě inspirovaly:

  • CBT Cognitive Behavior Therapy Life Coaching Certification on Udemy
  • The Complete Communication Skills Master Class for Life on Udemy
  • Master your brain: Neuroscience for personal development 
  • Communication skills on mindtools.com
  • Decision matrix analysis on mindtools.com
  • Emoce pod kontrolou II – 5 kroků ke zvládání emocí na seduo.cz
  • Emotional Intelligence Life Coach Certification
  • Find Your Flow: Discover the Best Life and Career for YOU on Udemy
K mentálním technikám kurzů přistupuji kreativně. Doplňuji  je dalšími úhly pohledu a techniky vsazuji do různých životních  příběhů. Takto je snad zřejmější, jak techniky použít v životě. Protože teorie je teorie a pochopení, jak věci fungují přichází pouze s praxí.

Profesní zkušenosti

Vystudovala jsem odbornou matematiku – a to je možná důvod proč mám tak ráda systém a filosofii, přednášela jsem na vysoké škole v rámci Ph.D. studia, a to je možná důvod mě stále přitahuje oblast vzdělávání, pracovala jsem v IT jako tester a programátor, a to je možná důvod, pro mě baví administrace a tvorba webu a poznávání nových technologií. Nyní pracuji v bankovním sektoru, a to je prostředí, kde jsem se mohla setkávat s lidmi různých světových národností, různého společenského postavení, různorodých profesí a z různých sociálních skupin a mohla reálně vidět, že v jádru jsme všichni naprosto stejní. Minimálně, když se smějeme a radujeme ze života jako hroši :).

 

… něco o koníčcích na závěr

Každý z nás má něco rád a něco ne, v něčem je dobrý a v jiných oblastech zas ne. To máme také všichni společné. Z tohoto úhlu pohledu ale nevím, jak moc je podstatné vypisovat právě mé  koníčky a zájmy, ale občas se to patří a očekává, tak snad okrajově.

Duší jsem takový hloubavý pozorovatel života, který rád zkoumá, jak věci skutečně fungují a jsou. Samostudijní typ. Vždy mě přitahovaly přírodovědné obory, ale vždy jsem také ráda psala a měla ráda umění, obzvláště hudbu,  Mám ráda společnost i samotu. Město i hory.  Moře, cestování, tanec, ranní běh, vaření. Občas mě přepadá studium jazyků. Připadá mi úlevné, když občas někdo řekne, jak věci skutečně jsou a ráda se směju. Celoživotně si jen tak o něčem píšu, jak to zrovna přichází a zajímají mě způsoby jak efektivně vzdělávat a předávat informace.