Něco o mně...

Nejsem hroch

Nejsem hroch, ale ráda se jako hroši ze života raduju. Seriál mentálních technik jsem začala psát v období, kdy jsem “svůj styl” už dávno našla, ale stejně jsem byla zvědavá…

Byla jsem zvědavá, jaká tajemství skrývají kurzy osobního rozvoje, které jsou často draze placené. Co nového mi přinesou? Pár technik jsem vyzkoušela, a to mě inspirovalo techniky zpracovávat a hledat nové varianty, které by mohly být zajímavé pro různé typy lidí. K tématu mentálních technik jsem přidala vášeň pro psaní příběhů, trochu grafiky a první díly LifeGames byly na světě.

V nazírání na mentální techniku mě ovlivňuje téma přítomného okamžiku, které je konkrétně pro mě nejsilnější.

V životě jsem zabruslila do oborů technických – vystudovala odbornou matematiku, přednášela na vysoké škole v rámci Ph.D. studia, a poté pracovala v IT. Duší jsem ale “filozof” a pozorovatel života. Nyní mě život zavál do oblasti přímého kontaktu s lidmi (bankovní sektor). Kromě technických a přírodovědných záležitosti  jsem člověk zaměřený na  vnímání uměleckého světa, zvláště slova a hudby.

 Psaní je pro mě koníček, ale tím největším koníčkem je “život”. Mám ráda společnost i samotu. Město i hory.  Moře, cestování, tanec, ranní běh, aktuálně jsem blázen do španělštiny. Užívám si vše, co obyčejný život přináší.

Co pro tebe můžu a nemůžu udělat?

Asi ti nemůžu v ničem pomoci.  Ale informace, které si přečteš v newslettrech LifeGames tě mohou podpořit v tom, aby sis vždy a za každých okolností dokázal/a pomoci sám/a.

Nejsem terapeut

Nejsem terapeut, i když k tomu můžu mít vlohy.  Ale nejsem terapeut, takže nemohu nikomu radit, jak, kdy a co má dělat. Koneckonců nejlepší terapeuti vždy docházejí k závěru, že finálně si každý pomáhá sám.  Ano, člověka lze podpořit, vyslechnout, nakopnout, ale pokud nejsi vnitřně rozhodnutý pro změnu, nepomůže ti ani deset terapeutů a deset mentálních technik. A samozřejmě obráceně. Takže ať už tvá situace vypadá jakkoliv beznadějně, pokud se rozhodneš, že se z toho dostaneš, nic tě nezastaví. 

Píšu mini – příběhy a hraju si osobnostními testy

Příběhy píšu pro zábavu a proplétám je s mentální technikou, aby bylo vidět jak technika funguje v praxi. Mentální techniky však samozřejmě  fungují také na iné situace, než je uvedeno a nic není dáno. Příběhy jsou kratičké, aby je bylo možné rychle vstřebat.

Studuju mentální techniky a hraju si s nimi

V plánu je také varianta krátkých videí nebo série mini-lekcí naživo, ale zatím to není aktuální.

Snad by stálo za to zjistit, které techniky nebo kombinace jsou v životě nejvíce efektivní  ( z hlediska klidného, pohodového a naplněného života )To je důvod, proč tě někdy můžu žádat o krátkou zpětnou  vazbu, což je samozřejmě dobrovolné. Pokud to bude dávat smysl,  výsledky zveřejním, aby inspirovaly každého, kdo hledá rychlou a efektivní cestu ke kvalitně prožívanému životu. 

Mé psaní o životě a mentálních technikách

Mé psaní o životě a o technikách mě neživí, ale baví. To ale neznamená, že práci, která mě aktuálně živí, nedělám ráda. Nicméně po osmi hodinách velmi aktivní pracovní doby nejsem schopna sedět u počítače a psát. Z těchto důvodů se tématu mentálních technik věnuji o víkendech nebo o dovolené, kdy jsem odpočatá, protože pokud cokoliv tvořím, odpočatá potřebuji být. To je také také důvod, proč na emaily nereaguji okamžitě, ale do dvou dnů. V každém případě pokud chceš jakkoliv podpořit mé aktivity nebo tě napadá, jak je rozšířit, kontaktuj mě.