Něco o mně...

Nejsem hroch

Nejsem hroch, ale proč se jako hroši neradovat ze života?

.Každý hledáme recept na šťastný život – nějakým tím svým způsobem – ale možná je nejlepším receptem radovat se z toho, co je, a naplno žít. I tak se to někdy zašmodrchá.  V takové situaci je fajn mít nějakou formu podpory. Moji podporou je vědomé prožívání, toho co je a postupné objevování všeho, co se za tím skrývá a co se v přítomnosti ve skutečnosti odehrává. 

I tak mě ale jednou přepadla zvědavost proniknout do tajů kurzů osobního rozvoje, které jsou tak často draze placené.  Jaké zásadní informace skrývají? Jak použitelné jsou tyto informace v praxi? Jaký dopad mohou mají na reálný život? A tak jsem si pár takových kurzů nastudovala, především online a to mě inspirovalo k tvorbě tohoto webu – psaní příběhů, zveřejňování metodiky mentálních technik, či natáčení videí.

 

Snad mohou být mnohým přínosem, protože každý jiný a každému brnká na strunu něco jiného.  Příklady kurzů, které mě inspirovaly:

  • CBT Cognitive Behavior Therapy Life Coaching Certification on Udemy
  • The Complete Communication Skills Master Class for Life on Udemy
  • Master your brain: Neuroscience for personal development 
  • Communication skills on mindtools.com
  • Decision matrix analysis on mindtools.com
  • Emoce pod kontrolou II – 5 kroků ke zvládání emocí na seduo.cz
Témata doplňuji osobními postřehy a zkušenostmi ze života, psanými příběhy, testy a sebekoučovacími otázkami, které se mi jeví, že míří k jádru věci. Velmi hodně čerpám z tématu vědomé přítomnosti.

Profesní zkušenosti

Vystudovala jsem odbornou matematiku – a to je možná důvod proč mám tak ráda strategie, procesy a filosofii, přednášela jsem na vysoké škole v rámci Ph.D. studia, a to je možná důvod mě stále přitahuje oblast vzdělávání, pracovala jsem v IT jako tester a programátor, a to je možná důvod, pro mě baví administrace a tvorba webu a poznávání nových technologií, které s tím souvisí. Nyní pracuji v bankovním sektoru, a to je prostředí, kde jsem se mohla setkávat s lidmi různých světových národností, různého společenského postavení, různorodých profesí a z různých sociálních skupin a mohla reálně vidět, že v jádru jsme všichni naprosto stejní. Minimálně, když se smějeme a radujeme ze života jako hroši :).

 

… něco o koníčcích na závěr

Každý z nás má něco rád nebo je v něčem dobrý a v něčem zase ne. V tom jsme všichni  naprosto stejní a dohromady jsme vlastně “míchanice” všeho. Z tohoto úhlu pohledu tedy nevím, jak moc je podstatné vypisovat koníčky a zájmy, ale snad, abych nebyla tak anonymní.

Duší jsem asi “filozof” a pozorovatel života a kromě přírodovědných oborů  také člověk zaměřený na  vnímání umění, především slova a hudby., Mám ráda společnost i samotu. Město i hory.  Moře, cestování, tanec, ranní běh, vaření, studium angličtiny a španělštiny a celoživotně si jen tak o něčem píšu.